featured

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşıp İBB’ye isyan etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye ve dünyanın en tanınan lokasyonlarından biri olan Kız Kulesi kıyı yolu, uzun müddettir İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışması nedeniyle kapatılmış durumda.

“DEFALARCA DEDİK LAKİN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK”

Birçok vatandaş hususla ilgili şikayetlerini lisana getirirken Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de İBB’nin çalışma hedefiyle kapattığı Kız Kulesi kıyı yolunun imgelerini paylaştı. Duruma isyan eden Türkmen, şu sözleri kullandı: “Burası Kız Kulesi kıyı yolu. 3 ay evvel İBB etrafını çevirdi, kapattı. Durum bu! Tekraren gittik, ‘Bu iş bu türlü 1-2 şahısla yapılmaz, dünyanın en hoş görüntülü yürüme yollarından biri bu türlü metruk bırakılmaz.’ dedik fakat değişen bir şey yok.

“BU HALDE 1-2 ŞAHISLA İŞ YAPILMAZ”

Kuzguncuk Kıyısı 3 yıldır bu türlü, kapalı. Mukadderatı tıpkı olsun istemiyoruz! Burası Google istatistiklerine nazaran dünyada en çok fotoğrafı çekilen, paylaşımı yapılan çok bedelli bir toplumsal alan. Her gün yüzbinlerce insanımız ve artı çok sayıda yabancı turist geliyor. Halkımız için böylesine bedelli yerlerde, bu biçimde 1-2 şahısla iş yapılmaz, bekleme olmaz.

“LÜTFEN GEREKENİ SÜRATLE YAPIN”

Yaz geldi, bu tempoyla giderse yürüme ve bisiklet yolundan yaz uzunluğu yoksun kalacak insanlarımız. Tüm siyasi mülahazaların üzerinde bir taleple yazıyorum, zira milletimizin mağduriyeti kelam konusu. Dünyanın en hoş görünümlü yürüyüş çizgilerinden birinde bu türlü iş olmaz, bu halka bu yapılmaz. Lütfen gerekeni süratle yapın.”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kapatılan Kız Kulesi sahilini paylaşıp İBB’ye isyan etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir