Uygun fiyatlı iPhone SE 3’ten yeni bilgiler geldi!

TrendForce datalarına nazaran dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi pozisyonunda bulunan Apple, şu sıralar uygun fiyatlı iPhone SE modeli ile gündemde. Hatırlanacağı üzere ekim ayında modele ilişkin olduğu argüman edilen birtakım görseller sızdırılmıştı. Bu noktada aygıtın tasarım açısından 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone 8 serisine benzeyeceği argüman edilmişti. Artık ise akıllı telefonun çıkış tarihine yönelik yeni bilgiler geldi.

iPhone SE 3, mart ayında tanıtılabilir

Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce, yakın vakitte akıllı telefon pazarının geleceği hakkında kıymetli bir rapor yayınladı. Raporda 2021’in üçüncü çeyreğini kapsayan global akıllı telefon sevkiyatları istatistiğini paylaşan şirket, iPhone SE 3 modeli ile ilgili de kıymetli varsayımlarda bulundu.

TrendForce’a nazaran, Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu iPhone 14 serisinden bağımsız olarak 2021 yılının birinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak. Hatta mart ayının sonlarına yanlışsız özel bir aktiflik düzenleneceği de gelen bilgiler ortasında.

Buna ek olarak aygıtın birtakım teknik özellikleri paylaşıldı. Buna nazaran iPhone SE 3, Apple’ın şimdiye kadarki en ucuz 5G özellikli akıllı telefonu olacak. Öte yandan iPhone 13 serisinde kullanılan Apple A15 Bionic işlemcisinden güç alacak.


iPhone SE 3 çıkış tarihi

TrendForce’un yanı sıra Apple aygıtları hakkında yaptığı emniyetli sızıntılarla bilinen Ming-Chi Kuo, iPhone SE 3’ün görünümünün 2020 yılında çıkış yapan modele benzerlik göstereceğini argüman etti. Söylentilerin yanlışsız çıkması halinde akıllı telefon, evvelki jenerasyonlara benzeri formda ekran gövde oranı ve LCD panelle gelecek. Birebir vakitte Apple bünyesinde kelam konusu panel cinsini kullanan son model olması bekleniyor.

Son olarak akıllı telefonda güvenlik usulü olarak karşımıza çıkması beklenen parmak izi okuyucunun nereye konumlandırılacağı konusunda iki ihtimal bulunuyor. Birincisi orta tuşa pozisyonlandırılması, ikincisi ise son devirde orta segment telefonlarda sıklıkla tercih edilen güç düğmesinin üzerine entegre edilmesi. Ancak Apple’ın birincisini tercih etme ihtimali daha ağır basıyor.

Pekala siz bu hususta ne düşünüyorsunuz? iPhone SE 3 modelinin tasarımı ve teknik özellikleri nasıl olmalı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın