featured

Vodafone Red’liler 1 yılda 1,4 milyar tl tasarruf etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vodafone, Red’li müşterilerinin hayatını ekonomik ve toplumsal istikametten kolaylaştırmaya devam ediyor. Vodafone Red müşterileri, dijitalleşmeye dayalı kullanım alışkanlıkları ve özel Vodafone Red yararları ile son 1 yılda toplam 1,4 milyar TL’lik ayrıcalıktan yararlandı. Bu süreçte Red’liler, tarifelerinde bulunan sınırsız uygulamalar sayesinde en tanınan uygulamalarda toplam 652 milyon GB interneti ek fiyat ödemeden kullandı. Ayrıcalıklarla dolu dünyasını her geçen gün genişleten Vodafone Red, müşterilerine cümbüş, marka işbirlikleri ve yurtdışı üzere alanlarda yararlar sunmayı sürdürecek.

Vodafone Red’in ayrıcalıklarla dolu dünyası büyüyor

Müşterilerine tarifenin ötesinde bir dünya sunan Vodafone Red, yenilikçi eser ve hizmetleriyle abonelerinin hayatını ekonomik ve toplumsal taraftan kolaylaştırırken, sağladığı maliyet avantajıyla ülke iktisadına de katkıda bulunmaya devam ediyor. Dijital hayatın keyfini eşsiz bir tecrübeyle çıkaran Red’lilere, son 1 yılda 1,4 milyar TL’lik ayrıcalık sağlandı. Bu süreçte Red’liler, tarifelerinde bulunan sınırsız uygulamalar sayesinde en tanınan uygulamalarda toplam 652 milyon GB interneti özgürce ve ek fiyat ödemeden kullandı.

Gerek Vodafone abone bazında gerekse Türkiye genelinde dijitalleşmenin öncüleri haline gelen Vodafone Red’liler, son 1 yılda yaklaşık 2,5 milyar GB taşınabilir internet kullandı, 56 milyar dakika konuştu, 2,5 milyar SMS attı.Mobil internet kullanımı 1 yıl öncesine nazaran %25 artan Vodafone Red’liler, olağan bir faturalı tarife kullanıcısına nazaran 4 katdaha fazla internet kullandı. Red’lilerin aylık ortalama veri kullanımı 25 GB’ı aştı.

Vodafone Red’in son bir yılının değerlendirildiği toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Geleceğin dijital servislerde olduğunu düşünüyoruz. Bu fikrimizin bir sonucu olarak, yeni jenerasyon ilişki ve dijital servisler şirketi olma amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimize ulaşmak için müşteri tecrübesinde de dijitalleşmenin nimetlerinden faydalanmaya ve her müşterimize şahsileştirilmiş ve dengeli tecrübe sunmaya kıymet veriyoruz. 

Bireylerin dijitalleşmesinde Vodafone Red markamız kıymetli rol oynuyor. Vodafone Red, yalnızca tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca bağlantı gereksinimlerini karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, cümbüşten yeme içmeye kadar pek çok alanda birçok ayrıcalık sunuyoruz. Bu ayrıcalıklarla ülke iktisadına de değerli katkı sağlıyoruz. Vodafone Red müşterilerimize son 1 yılda yaklaşık 1,4 milyar TL’lik ayrıcalık sağladık.

Sunduğumuz ayrıcalıklarla Vodafone Red’lilerin dijital hayatın keyfini eşsiz bir tecrübeyle çıkardıklarını görmekten memnunluk duyuyoruz. Yaptığımız araştırmalara nazaran, müşteriler kendilerini daha bedelli hissetmek ve kullandıkları markanın yanlarında olduğunu bilmek istiyor. Öbür yandan, akıllı harcama yaptığını bilmek de müşterilerimiz için çok kıymetli.

Bu doğrultuda, markaların bireylerin günlük muhtaçlık alanlarını adresleyen yararlar ve anlık kazanımlar sunması kıymet kazanıyor.  Biz de müşterilerimizin bu içgörülerine nazaran Red dünyamızı baştan aşağı yeniledik ve yeni marka söylemimizi ‘Vodafone Red Dolu Dolu’ olarak belirledik. Önümüzdeki periyotta de Red’lilere hem kendilerini özel ve öncelikli hissettirecek, hem de ömür üsluplarına uyan ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz.”

Dijitalleşmede başkan segment

Son 1 yılda, Vodafone Red müşterilerinin %86’sı aktif olarak her ay Vodafone Yanımda’yı ziyaret ederek süreçlerini bu uygulama üzerinden dijital bir biçimde gerçekleştirdi. Red’liler ayda 3 kez Vodafone Yanımda’yı ziyaret ederek, ortalama 10 günde bir uygulama ile etkileşime girdi. 

Red müşterileri dijital asistan TOBi’yi öbür müşterilere oranla 2 kat daha fazla ziyaret ederek süreçlerini dijital ve interaktif olarak gerçekleştirdi. Başka yandan, Red satışlarının %35’i dijital kanallardan geldi. Red’liler, online’a özel indirimli tarifeler sayesinde 1 yılda 25 milyon TL’ye yakın tasarruf etti.

Sınırsız uygulamalar ayrıcalığı

Tarifelerinde sınırsız uygulamalar olan Red’liler, olmayanlara nazaran ortalama 4 kat daha fazla internet tüketerek sınırsızlığın tadını çıkardı. Red’liler, bir yılda, internetinden yemeden toplumsal medyada 50 milyon gün vakit geçirdi, iletileşme uygulamalarında yaklaşık 600 milyar ileti attı, müzik uygulamalarında 1 milyar müzik dinledi, YouTube’da 3 milyon görüntü izledi, cümbüş uygulamalarında 2 milyon kısım dizi izledi.Bununla birlikte, 2021 sonundan beri yeni gelen Red’lilere sunulan 3 ve 6 aylık armağan Netflix ve Amazon Prime Görüntü üyeliğinden yaklaşık 48 bin abone yararlanarak toplam 5,5 milyon TL yarar elde etti.

Red’liler yurtdışını ararken tasarruf etti

Vodafone Red’lilere yurtdışında da çeşitli ayrıcalıklar sunuluyor. Seçili tarifelerde olan Red’liler, 65 ülkede 4 günboyunca ek fiyat ödemiyor ve yurtiçi tarifelerini kullanır üzere seyahat edebiliyor. Son 1 yılda toplam 70 bini aşkınRed’li tarifedeki dakikalarıyla 23 Vodafone ülkesini tıpkı Türkiye’yi arar üzere arayarak 7,2 milyon dakika ücretsiz konuştu.

Red’lilerin en çok aradığı ülkeler Almanya, Kıbrıs, Fransa , Hollanda ve ABD oldu. Başka yandan, tarifelerdeki ses, internet ve SMS haklarını 131 ülkede Türkiye’deki üzere özgürce kullanma imkânı sunan “Her Şey Dahil Pasaport – Dünya” hizmetini son 1 yılda 366 bin kişi kullandı. Vodafone Red’liler hem yurtdışında kullanım hem de yurtdışındaki yakınlarıyla bağlantı için sunulan ayrıcalıklarla toplam 1,3 milyar TL tasarruf etti.

Marka işbirlikleri kazandırdı

Vodafone Red müşterileri, Über’den İspark’a, Budget’tan Havaist’e, en seçkin markalarda armağan ve indirimlerden yararlanabiliyor. Red marka işbirlikleri son 1 yılda toplam 1 milyon kez kullanıldı ve müşterilere yaklaşık 74 milyon TL’yi aşkın fayda yarattı. Müşteri başına ortalama 74,5 TL tasarruf sağlandı. Red’liler fiyatsız İspark ayrıcalığı sayesinde arabalarını 400 bin kez, toplamda 1 milyon saat fiyatsız park etti ve 20 milyon TL tasarruf sağladı;

Budget indirimi sayesinde toplam 110 bin kez  %40 indirimli araç kiraladı ve 11 milyon TL tasarruf sağladı; %50 plaj indirimleri sayesinde 27 bin kez indirimli plaj girişi yapıldı ve 4 milyon TL tasarruf sağlandı. Sesli rehber uygulaması Piri işbirliği sayesinde de 19 binden fazla Red’li 12 ay fiyatsız üyelikten yararlanarak 6,5 milyon TL’yi aşkın fayda sağladı.

Ev internetinde indirim

Red’liler, mesken internetinde de indirimden yararlanabiliyor. Taşınabilir sınırı Vodafone Red’li olan müşterilere taahhütlü fiyat üzerinden aylık ek 15 TL indirim sağlanıyor. Son 1 yılda 110 bin Red’li müşteri ek indirimden yararlanarak yılda toplam 20 milyon TL tasarruf etti.

Yeni gelen Red’lilere özel ayrıcalıklar

Vodafone Red “Dolu Dolu” çatısı altında sunduğu yeni ayrıcalık ve yararlarla bu yıl da müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Buna nazaran, Red Görüntü Sınırsız 25 GB, Red Toplumsal Sınırsız 30 GB ve Red Cümbüş Sınırsız 40 GB paketlerinden satın alan müşteriler, sınırsız bağlantı, müzik, toplumsal medya ve YouTube’a ek olarak, aylık 29,99 TL değerindeki YouTube Premium üyeliğine de ilk 3 ay ücretsiz sahip oluyor.

Bu müddetin bitiminde Red’liler üyelik fiyatlarını faturalarına yansıtarak basitçe ödeme yapabiliyor. Başka yandan, Red’e yeni gelen müşterilere Starbucks’ta her ay 1 küçük boy sıcak ya da soğuk kahve, Opet’te ise akaryakıt alışverişlerinde geçerli her ay 100 TLhediye ediliyor.

Yaza özel ayrıcalıklar

Vodafone Red, yeni devirde, tüm müşterilerine Çeşme’de Fun Beach, Alaçatı’da ise Alaçatı Beach Resort girişlerinde %50 indirim; UNIQ ve Alaçatı’da düzenlenecek toplam 38 Jolly Joker x Red yaz konserinde %50 indirimlibilet sunuyor.

Seyahat ayrıcalıkları

Vodafone Red’liler Havaist ile İstanbul Havalimanı’na ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na transferde %50 indirim; Budget araç kiralamada %40 indirim üzere ayrıcalıklardan yararlanabiliyor. Ayrıyeten, Seyahat Yanımda üzerinden de çeşitli ayrıcalıklara sahip oluyor. Buna nazaran, tüm Red müşterileri yurtiçi uçak biletinde 150 TL indirim, yurtdışı uçak biletinde 300 TL indirim, havalimanı transferinde %25 indirim, yurtdışı çeşitlerde 1.500 TL indirim, yurtdışı otellerde 1.500 TL indirim, yurtdışı araç kiralamalarında %20 indirim fırsatından yararlanabiliyor.

Yurtdışı ayrıcalıkları

Red’lilere yurtdışı seyahatlerinde değerli roaming (dolaşım) ayrıcalıkları sağlanıyor. Tüm Red müşterileri, yurtdışında Her Şey Dahil Pasaport paketleri ile Red tarifelerindeki her istikamete internet, dakika ve SMS haklarını yurtiçindeymiş üzere rahatça kullanabiliyor. Avrupa dahil toplam 65 ülkede geçerli Her Şey Dahil Pasaport Red paketi günlük 172,55 TL, dünyanın her yerinden bir evvelki paketten farklı 66 ülke içeren Her Şey Dahil Pasaport Dünya Red paketi ise günlük 233,49 TL’den sunuluyor.

Red’liler, toplam 131 ülkede tarifelerini avantajlı yurtdışı aşım paketiyle kullanabiliyor. Red Cümbüş Sınırsız 40 GB tarifesine yeni gelen müşterilere ise 65 ülkede geçerli Her Şey Dahil Pasaport Red paketi her ay 4 gün ücretsiz sunuluyor.

Vodafone Red’in ayrıcalıklar dünyasını keşfetmek için Red’li olan yahut olmayan herkes vftr.co/red adresini ziyaret edebiliyor. Red’li olmak isteyenler, online’a özel %X indirimli fiyatlarla ve 24 saatte fiyatsız SIM kart teslimat seçeneğiyle vftr.co/redliol adresinden başvurabiliyor.

Vodafone Red’liler 1 yılda 1,4 milyar tl tasarruf etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir