WhatsApp’a beklenen özellik geldi: iOS’tan Android’e sohbet taşıma

WhatsApp yakın vakitte iOS ve Android aygıtlar ortasında sohbet transferini kolaylaştıracağını duyurmuştu. iPhone’dan Android’e geçerken sorun yaşayan kullanıcılar, yeni bilhassa mutlu olacak. WhatsApp için yeni mevcut olan sohbet taşıma özelliğini nasıl kullanabileceğinizi anlattık.

WhatsApp için beklenen sohbet taşıma özelliği, Samsung aygıtlara geldi

Sohbet taşıma özelliği WhatsApp için yeni gelen güncellemeyle mümkün oluyor. Şayet sohbetlerinizi aktarmak istiyorsanız öncelikle iki aygıttaki WhatsApp uygulamalarının yeni olduğundan emin olun. Yani Android için 2.21.17.25 sürümünün üzerini, iOS için ise 2.21.170 sürümünün üzerini kullanıyor olmalısınız. WhatsApp’ta sohbet taşıma özelliğini kullanabilmek için bir başka ihtiyaç ise Samsung marka bir aygıta sahip olmak. Özellik şu an Samsung için mevcut olsa da ilerleyen haftalarda Android 10’u çalıştıran öbür Android telefonlar içinde kullanılabilir olacak.


WhatsApp sohbet taşıma

Şayet Samsung’un aktüel bir modeline sahipseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz kâfi:

  • iPhone’unuzdaki WhatsApp ayarlarına gidip “Sohbetler” sekmesine girin.
  • Açılan sayfada “Sohbetleri Android’e taşı” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun.
  • Sohbetlerinizin aktarılabilir hale gelmesi için onay verin. Şayet sohbetleri aktaracağınız Samsung telefonda öteki bir numara kullanıyorsanız alt taraftaki “Farklı bir telefon numarasına mı aktarmak istiyorsunuz?” seçeneğini takip edin.
  • iPhone’dak süreçleri tamamladıktan sonra hazır olduğunuza dair bir ikaz göreceksiniz.
  • iPhone’unuza veri kablosunu takın ve kablonun öteki ucunu OTG aparatına takın. Şayet Samsung’un üst segment bir aygıtını kullanıyorsanız bu aparat kutu içeriğinde olmalı. Şayet bu aparata sahip değilseniz bir tane edinmeniz gerekiyor.
  • OTG aracılığıyla iki telefon ortasında kablo irtibatını kurduktan sonra SmartSwitch uygulamasını açın ve adımları takip edin.
  • Sizden QR kod okutmanız istenecek ve bunu yapmanızın akabinde WhatsApp sohbet taşıma süreçleri başlayacak.
  • Süreçler esnasında iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasından çıkış yapılacak. Zira WhatsApp şimdi çift aygıt kullanmayı desteklemiyor.

Bu adımları takip ederek iPhone’unuzdan Samsung aygıtınıza sohbetlerinizi tam olarak aktarabiliyorsunuz. İlerleyen günlerde bu özellik öbür Android 10 üzeri telefonlar için de sunulacak. Öbür telefonlar için takviye geldiğinde adımları güncellemiş olacağız.

Sizler WhatsApp sohbet taşıma özelliğini yararlı buldunuz mu? Yorum bırakabilirsiniz.

Yorum yapın