featured

WhatsApp’a saçma bir özellik daha geldi: WhatsApp Sesli Durum!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her geçen gün Meta, WhatsApp üzerinde yeni bir şeyler denemeye devam ediyor. Bugün WhatsApp’a nitekim anlamsız yeni bir özellik daha geldi. Özelliğin neden geldiği, ne işe yarayacağı, kimin kullanacağı ise büsbütün bir merak konusu. İşte WhatsApp sesli durum özelliği ile ilgili detaylar…

Ne işe yarayacağı bilinmese de geldi: İşte WhatsApp Sesli Durum özelliği!

WhatsApp Sesli Durum özelliği, Android 2.23.2.8 güncellemesiyle kararlı sürüme gelmeye başladı. Yenilik, isminden da anlaşıldığı üzere ses kaydı yaparak WhatsApp durum üzerinden paylaşım yapmayı sağlıyor. Bu sesler, en fazla 30 saniyeye kadar paylaşılıyor. 30 saniye sonunun ilerleyen vakitlerde daha üst hududa çekilmesi ise olası.

Yukarıda yer alan görselde olduğu üzere ses kayıtları, durum güncellemesinin sağ alt köşesinde yer alacak. Ek olarak kullanıcılar, paylaşmadan evvel ses kaydını dinleyebilecek ve bu biçimde paylaşımları üzerinde denetim sahibi olacak. Özellik ses kaydını istenirse herkese istenirse yalnızca kimi şahıslara gönderecek. Büsbütün kullanıcı odaklı.

WhatsApp Sesli Durum güncellemeleri, olağan paylaşımlarda da olduğu üzere 24 saat geçtikten sonra kendi kendine silinecek. Ama kullanıcıları, gerekli gördüğü halde evvelden de silerek tekrar paylaşımı üzerinde denetim sahibi olacak.

Özellik aslında Mart ayında paylaşılmıştı. Lakin beta sürümü ile kullanıcılara sunulan yeni özellik birinci etapta bölgesel kullanıcılarda test edildi. Ardındansa dağıtımlar başladı ve bugün Türkiye’de faal olarak kullanılabilir oldu. Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni WhatsApp özelliğini nasıl buldunuz ve eklenmesi gereken ayrıntılar neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

WhatsApp’a saçma bir özellik daha geldi: WhatsApp Sesli Durum!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir