Windows 10 kullanıcıları yeni güncellemeden şikayetçi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows 10 için KB5028166 isimli temmuz ayı yamasını yayınladı. 11 Temmuz tarihinde yayınlanan yama Windows 10 için çeşitli güvenlik güncellemelerini içeriyordu. Lakin kullanıcılardan gelen yansılara bakacak olursak yeni güncelleme, Windows 10 kullanıcılarını pek mutlu etmemiş üzere görünüyor.

Windows 10 güncellemesi sıkıntıları da beraberinde getirdi

Windows 10’un en son güncellemesinin birtakım bilgisayar oyunlarının açılmasında gecikmelere, oyun performansında düşüşe ve birtakım öbür uygulamalarda da meselelere neden olduğu belirtiliyor. Birçok Reddit kullanıcısı bu durumdan şikayetini lisana getiriyor.

Güncellemeden sonra oyun ve uygulamaların açılışında gecikme yaşadığını belirten birçok kullanıcı bulunuyor. Ayrıyeten oyunlarında donmalar ve çökmeler yaşandığını söyleyen kullanıcılar da mevcut. Microsoft’tan ise şimdi bu hususta bir açıklama yapılmış değil.

Chrome ve başka uygulamaların açılmasının epey uzun sürdüğünü belirten bir diğer kullancı ise web sayfalarının açılmasında da gecikmeler yaşandığını söz ediyor. Ayrıyeten bu gecikmeler sonucunda web sayfasında “sayfa cevap vermiyor” tabiriyle karşılaşıldığı da gelen bilgiler ortasında.

Sorunun son güncellemeden kaynaklanıp kaynaklanmadığı için kimi kullanıcılar ise KB5028166 yamasını kaldırmış durumda. Son yamayı kaldıran kullanıcılar, sonrasında bilgisayarlarının eski hâline döndüğünü tabir ediyor. Yamayı kaldıran kullanıcılar, problemden kurtulmak için başka bireyleri de birebir yolu denemesini tavsiye ediyor.

Oyun ve öteki uygulamalarda yaşanan gecikmelerin yanı sıra KB5028166 yamasının kendisinin de yüklenmesinin hayli uzun sürdüğü yapılan sözler ortasında. Güncellemenin kimi vakit saatler aldığını tabir eden kullanıcılar, sonrasında yaşanan meselelerle birlikte hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyor.

Microsoft’un güncelleme ile problemli bir hâle gelen Windows 10 sürümünü kısa mühlet içerisinde yeni bir yama ile birlikte düzeltmesi bekleniyor. Pekala siz Windows 10 KB5028166 güncellemesi sonrası bu türlü bir meseleyle karşılaştınız mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 kullanıcıları yeni güncellemeden şikayetçi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir