Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, bir mühlet evvel duyurduğu ve beta testlerine başladığı Windows Phone Link/ Windows Telefon Teması uygulaması için iPhone dayanağını bugün itibariyle herkese sunmaya başladı. Pekala bu sayede macOS’a alternatif olabilir mi?

Windows Telefon Kontağı, iPhone takviyesine kavuştu!

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen ve vakit içerisinde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Windows Telefon Kontağı uygulaması aracılığıyla telefonunuzu elinize almadan yönetebilir, bilgisayarınız ile evrak transferi yapabilir ve hatta ileti atıp arama yapabilirsiniz.

Bu özellik geçtiğimiz 7 yıldır sadece Android kullanıcılarına sunuluyordu. Bu nedenle Apple’ın iPhone macOS temasına karşı bir rakip değildi. Ancak bugün itibariyle Windows Telefon İrtibatı uygulaması Windows 11 kullanıcılarında iPhone takviyesine kavuştu.

Windows Telefon Kontağı nasıl yapılır?

  • İlk olarak bilgisayarınızda uygulama yüklü ise açalım. Değil ise buraya tıklayarak indirelim.
  • Daha sonra Android yahut iPhone seçimlerinden birini yapalım. Biz şu anda şimdi tarafımıza güncelleme gelmediği için Android seçimi üzerinden anlatmaya devam ediyoruz.
  • Yukarıda olduğu üzere ilgili Microsoft hesabımızı seçelim ve uygulama akıllı telefonumuzda otomatik gelmiyor ise (Birçok marka artık standart olarak sunuyor) aşağıdaki link üzerinden indirelim.
  • Otomatik geliyor ise yahut yüklemeyi gerçekleştirdiyseniz aşağıdaki üzere uygulama üzerinden QR kodu kullan seçeneği ile tarama gerçekleştirin.
  • Telefonunuzda uygulamada birinci ilişki sağlandığında sizden data paylaşımı için kimi müsaadeler istenecek. Burada İletiler, Arama, Kamera ve Galeri üzere farklı müsaadelerin istenebileceğini belirtelim.
  • İşlem tamamlandığında üstte ve aşağıdaki görsellerdeki üzere tüm uygulamalarınıza, galerinize, iletilerinize ve aramalar kısmına ulaşabilecek, dilediğiniz uygulamayı telefonun ekranı açık olduğu sürece bilgisayar üzerinden kullanabileceksiniz.

Not: iOS kullanıcıları için şu anda fotoğraf senkronizasyonu, yani galeriyi uygulama üzerinden kullanma hizmeti verilmiyor.

Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir