Xiaomi, Apple’a yanıt etkinliğinde neler tanıtacak?

Akıllı telefon pazarında yıl sonuna hakikat gelirken yepisyeni etkinliklere mesken sahipliği yapılacak. Apple, 14 Eylül tarihinde iPhone 13 serisi ve başka eserleriyle karşımıza çıkarken, Xiaomi ise ezeli rakibine yanıt olarak sonraki gün diğer bir aktiflik düzenleyecek.

Bir müddettir yeni akıllı telefon ve öteki donanımsal eserleriyle ilgili çalışmalar yapan Xiaomi, 15 Eylül’de kullanıcılarına yepisyeni eserler sunacak. Pekala 15 Eylül’de Çinli firma hangi eserleriyle karşımıza çıkacak? Hakikaten de Apple’a yanıt verebilecek mi? İşte tüm bilinenleri sizler için derledik…

15 Eylül’de tanıtılması beklenen Xiaomi eserleri

Xiaomi Mi 11T ve Mi 11T Pro

Akıllı telefon pazarında son yıllarda gösterdiği performansla göz dolduran Xiaomi, yıl sonuna yanlışsız amiral gemisi kategorisinde son kozlarını oynayacak. Şirket, 15 Eylül’de küresel olarak gerçekleştirileceği aktiflikte Mi 11 ailesinin yeni üyeleri Mi 11T ve Mi 11T Pro ikilisini duyuracak.

Aygıtların tasarımı ve özellikleri daha evvel onlarca sızıntıda ortaya çıktı. Bu bağlamda şirketin tezli olacak modellerinden Mi 11T serisi, 120Hz yenileme suratına sahip OLED ekranlar ile donatılacak. İşlemci tarafında ise bu aygıtlar sırasıyla gücünü MediaTek ve Qualcomm işlemcilerden alacak

Öne çıkan raporlara nazaran standart model Mi 11T, Dimenisty 1200 yonga setiyle donatılacak. Daha üst model Mi 11T Pro ise amiral gemisi yonga seti Snapdragon 888 Plus işlemciyle gelecek. Ayrıyeten her iki aygıtın da 120W süratli şarjı destekleyen 5.000 mAh kapasiteli pillere sahip olması bekleniyor.

Kamera tarafında ise Xiaomi, yeni telefonlarında 108 Megapiksel ana kameralara yer verecek. Ancak başka yardımcı sensörlerin çözünürlükleri bilinmiyor.

120W Xiaomi HyperCharge geliyor

Mi 11T serisine ek olarak Xiaomi, ayrıyeten son teknoloji süratli şarjını da piyasaya sürecek. Bilindiği üzere Mi 11T serisi 120W süratli şarj dayanağıyla gelecek. Çinli üretici ise bu telefonların yanında tekrar 120W süratli şarj takviyesine sahip HyperCharge eserini tanıtacak. Muhtemelen bu şarj aygıtı Mi 11T ve sonrası modeller için uyumlu olacaktır.

Mi 11T serisine 3 büyük güncelleme muştusu

Xiaomi, lansman öncesi Mi 11T için yeni bir açıklama daha yaptı. Şirket, yaptığı açıklama ile Mi 11T ve Mi 11T Pro’nun uzun vadede güncelleme alacağını duyurdu. Resmi açıklamalara nazaran Mi 11T serisi; 3 yıl büyük Android güncellemesi, 4 yılda güvenlik yamalarını alacak. Böylelikle şirket tarihinde birinci sefer Mi 11T serisiyle 3 büyük güncelleme programını başlatmış olacak. Alışılmış bunun öteki modelleri kapsayıp kapsamayacağı bilinmiyor.

Yorum yapın