featured

Yalnızlara ilham olacak olay: Yapay zeka ile 1000 sevgilisi oldu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Georgialı toplumsal medya fenomeni Caryn Marjorie, özel ömründe yapay zeka verimliliğini tepeye taşıdı. Kendi geliştirdiği araçtan faydalanarak 1000’in üzerinde erkek arkadaşa sahip olan Marjorie, yapay zeka kullanımının günlük omurdaki pozisyonuna dikkat çekiyor.

Yapay zeka ile binlerce şahısla bağ kurmak mümkün!

23 yaşındaki fenomen Marjorie, kendisinin kopyası niteliğindeki bir yapay zeka modeli ile 1000’in üzerinde erkeği etkilemeyi başardı. Kendisi hakkında ayrıntılı bilgiler içeren uzun konuşmalarla eğittiği yapay zeka botu, Marjorie’nin sanal kopyası olarak hareket ederek onun ismine birçok bireyle tanıştı. CarynAI ismini verdiği bot, binlerce bireyle günlük ömür, ferdî hobi ve amaçlar ve hatta cinsellik çerçevesinde konuşarak 1000’in üzerinde bireyle sevgili oldu.

Caryn Marjorie; Snapchat profilinde 1,8 Milyon, Instagram profilinde ise 216 Bin takipçiye sahip tanınan bir isim. Beta sürümünü yayımladığı CarynAI ile takipçilerinden de gelir elde etmeyi planlayan fenomen, öngörülere nazaran aylık olarak milyonlarca dolarlık bir kâr elde edebilecek.

Marjorie botunu geliştirirken Forever Voices isimli bir şirketten dayanak aldı. Bu şirketin daha evvel Donald Trump, Steve Jobs ve Taylor Swift üzere isimlerin de sanal kopyalarını oluşturduğu bilindiğinden Marjorie’nin tercih etmesi şaşırtan bulunmadı.

CarynAI gibisi bir bot oluşturabilmek için binlerce dakikalık ses kayıtlarıyla modelin eğitilmesi gerekiyor. Bot, sanal bir kopya niteliğinde olacağından şahsî tüm ayrıntıların tanıtılması bekleniyor. Son derece zahmetli ve kapsamlı bir süreç olması motivasyonu olumsuz etkiliyor olsa da aylık olarak elde edilebilecek milyonlarca dolar, elbet birçok kişi için gereğince cezbedici olacaktır.

Fenomenin geliştirdiği model birçok kullanıcı için ilgi cazibeli olsa da birtakım çevrelerden reaksiyon gördü. Kelam konusu projenin insan ilgilerinde aldığı rolün etik olmadığının altını çizen uzmanlar, toplumun görebileceği ziyanlar üzerine düşünmeye davet etti.

Peki, sizler bu mevzuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce de Caryn Marjorie’nin bu teşebbüsü toplum münasebetlerini zedeleyebilir mi? Emsal bir bota sahip olmak ister miydiniz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Yalnızlara ilham olacak olay: Yapay zeka ile 1000 sevgilisi oldu!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir