featured

Yapay zeka destekli Google Dokümanlar daha fazla kişiye ulaşıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji şirketleri, son vakitlerde büyük bir yapay zeka yarışı içinde. Bu şirketlerden biri de Google oldu. Şirket, yapay zeka yarışından hisse almak için mevcut eserlerinde kıymetli yeniliklere adım atıyor. Bu yeniliklerden biri de Google Dokümanlar’a gelen güncellemeler oldu. Şirket, Google Dokümanlar’da yapay zeka beta testini genişletiyor.

Yapay zeka dayanaklı Google Dokümanlar daha fazla bireye ulaşacak

Son periyotlarda büyük yankı uyandıran yapay zeka, teknoloji şirketlerini de etkilemiş durumda. Bu teknolojiden etkilenen şirketlerden biri de Google, Google, bünyesindeki uygulamalara yapay zeka özellikleri ekleyerek kullanıcı tecrübesini artırıyor.

Şirketin bu alanda attığı adımlardan biri de Google Dokümanlar oldu. Google Dokümanlar’a gelen güncellemeler şu anda tüm kullanıcılara açık değil. Yani kullanıcı istemlerine karşılık olarak metin oluşturan ve metin düzenleyen yeni özellikler şimdi beta sürümünde yer alıyor.

Tüm bunların dışında bugün ortaya çıkan haberlere nazaran Google Dokümanlar’da üretici yapay zeka için beta testi havuzunu genişletiyor. Bu sayede şirketin sunmuş olduğu yapay zeka özellikleri daha fazla kullanıcıya ulaşacak.

Yapay zeka takviyeli Google Dokümanlar neler yapabiliyor?

  • E-posta taslağı oluşturmak: Google Dokümanlar’a gelen yapay zeka dayanağı ile birlikte rastgele bir e-posta için metin taslağı oluşturmak daha kolay olacak. Bu sayede kullanıcı, uygulamadan çıkmadan kısa bir müddet içinde muhtaçlığı olan taslağı oluşturabilecek. Böylelikle kullanıcıların vakitten tasarruf etmeleri de mümkün olacak.
  • Cümleleri düzenlemek: Google Dokümanlar’ın yapay zekası cümleleri düzenlemeye ve uzun cümleleri kısaltmaya yardımcı olacak. Bilhassa başınızın dağınık olduğu vakitlerde cümleleri toparlamak sıkıntı oluyor. Bu noktada ise devreye yapay zeka girecek ve cümleleri toparlayacak. Sonuç olarak meselesiz bir cümle oluşacak.
  • İçerik listeleme: Google Dokümanlar bilhassa liste haline getirmek istediğiniz içerikler için hayli kullanışlı. İstediğiniz rastgele bir alanda listeleme yapmasını istediğiniz takdirde süratli bir sonuçla karşı karşıya kalacaksınız. Bu durumda da yeniden öne çıkan durum vakit tasarrufu oluyor.
  • Pazarlama içeriği ve ileti oluşturmak: Pazarlama alanında çalışan kullanıcılar için bu özellik epeyce kullanışlı. Bir içeriği hazırlayıp diğerine oluşturmak istediğiniz vakit bu özellik sayesinde uzun vakit harcamanıza gerek kalmayacak. Yapay zeka takviyeli Google Dokümanlar, bu sorunu süratli bir formda çözüyor ve istediğiniz içerik iletisini sizlere hazırlıyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise içeriği okuyup denetim etmek oluyor.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yapay zeka destekli Google Dokümanlar daha fazla kişiye ulaşıyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir