featured

Yapay zekadan bir fiyasko daha: Hazırladığı pizza reklamı görenleri dehşete düşürdü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gündemimize sıklıkla yansıyan yapay zeka, ne yazık ki her vakit başarılarıyla karşımıza çıkmıyor. Vakit zaman ‘fiyasko’ olarak nitelendirilebilecek kusurlar yaparak şimdi beklenilen seviyede olmadığını gösteriyor. Birkaç gün evvel uydu idaresinde sınıfta kaldığı üzere artık de bir pizza firması için hazırladığı reklam ile gündemimizde.

Yapay zekanın hazırladığı reklam müthiş görünüyor!

Pizza Later isimli bir kanalın yayımladığı görüntüde yer alan 31 saniyelik reklam sineması, herkese açık olan ChatGPT ve Midjourney isimli araçlar tarafından hazırlanmış. Gerçeklikten uzak ve rahatsız edici insan görünümünü içeren reklam sineması, son derece değişik bulunuyor. İçerik tahlil edildiğinde eski bir Amerikan pizza firmasının reklamından esinlenildiği fark edilse de bu, o sinemanın epey makûs bir versiyonu.

Söz konusu reklam sineması, büsbütün yapay zeka araçları kullanılarak 3 saat üzere bir vakit diliminde oluşturuldu. Sinemanın üretim sürecini ChatGPT ve Midjourney isimli araçlar yönetirken Runway görsel nesneleri, SOUNDRAW AI Music ise reklamda kullanılan işitsel ögeleri sağladı.

Pizza Later’in aktardığı ayrıntılara nazaran hazırlanan reklam sineması, son formunu After Effects ile insan denetiminde almış. Yapay zekanın başarısız bile olsa bir reklam sinemasını tüm ayrıntılarıyla hazırlayabilme kapasitesine karşın son basamakta insan denetimine gereksinim duyması, şu anki gelişmişlik seviyesinin beklenenin altında olduğunun bir diğer göstergesi niteliğinde.

Peki sizler, yapay zekanın mevcut durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce, karşılaşılan tüm bu meselelerin üstesinden gelinebilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Yapay zekadan bir fiyasko daha: Hazırladığı pizza reklamı görenleri dehşete düşürdü!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir