Browsing: Yaşam

Bayrampaşa Belediyesi,  Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün çocuklara özel birbirinden renkli etkinlikler düzenliyor… Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikler saat 20.00’de başlıyor. Aktiflik alanında çocuklara ve velilere çeşitli ikramlar da yapılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan aktiflikleri kapsamında Giritliler Gecesi düzenlendi. Sanatçı Serpil Doğan Türk-Yunan ezgileriyle vatandaşları coşturdu. Atatürk Spor Salonu’nda iftarlarını yapan Antalyalılar da, Ramazan çarşısını gezdi, çocuklar ise aktiflik alanında kurulan oyuncaklarla eğlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2. İzmir Memleketler arası Edebiyat-Sinema Buluşması’nı 19-26 Nisan tarihlerinde düzenliyor. Kentin birçok noktasında 17 sinemanın sanatseverlerle fiyatsız buluşacağı şenlikte ayrıyeten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’da düzenleyeceği İZKİTAP fuarına paralel olarak söyleşiler de yapılacak.

Ege Üniversitesi Türk Lisanı Kısmı tarafından “Dünyaya Abayı Yakan Yazar” isimli söyleşi düzenlendi. EÜ Fen Fakültesinde gerçekleştirilen söyleşiye konuk olan Türk Lisanı Kısmı Öğr. Gör. İlknur Can, Sait Faik Abasıyanık’ın öykülerini, hayatını ve yazı üslubunu anlattı.

Hyundai Motor Company, arka arda 10 yıl iF Design Tasarım Ödülü’ne layık görülerek bu alanda ne kadar argümanlı ve yenilikçi olduğunu kanıtlamış oldu. Bu yıl tasarım alanında yapılan incelemelerde öne çıkan Hyundai modelleri olan IONIQ 5 N ve Yeni SANTA FE, “Ürün” kategorisinde en yeterli tasarım seçilerek mükafatları kaptı.

Dizi ve sinema oyunculuğunun yanı sıra stand-up gösterileriyle da isminden kelam ettiren sempatik hoş “Gül Gökçe Korkmaz”; “Heyya “şarkısıyla müzikseverlerle buluşmanın heyecanını ve memnunluğunu yaşıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, II. Meşrutiyet evresinin değerli fikir insanlarından Baha Tevfik’i 16 Mart 2024 Cumartesi günü Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde düzenlenecek konferansla anacak.

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif Ayı klâsik kültürünü yaşamak için Kartepe Belediyesi 32 Mahalle’de etkinlikler hazırladı. Ramazan Ayı etkinliklerinin başlamasıyla birlikte Kartepeliler iftar öncesi ve sonrası kendi mahallesinde etkinliklerle buluşuyor.

Sabancı Vakfı 14. Dönem Fark Yaratanlarından kültürel mirasları oyun yolu ile aktaran Oyun Atlası Derneği’nin kurucusu Gökçen Göksel, hafriyat çalışmaları Sabancı Vakfı tarafından desteklenen Metropolis Antik Kenti için “Oyunun İzinde: Metropolis” oyununu hayata geçirdi. “Oyunun İzinde: Metropolis”i ortaokul öğrencileri yerinde deneyimleme imkanı yakaladı. 

Birinci dönemiyle izleyicilerin gönlünde taht kuran Time, üç bayan mahkumun dokunaklı hayatını anlattığı ve başrollerini Bella Ramsey, Jodie Whittaker ve Tamara Lawrance’ın paylaştığı ikinci dönemiyle 30 Nisan Salı günü saat 21.00’de BBC First ekranlarına geliyor. 

Borusan Contemporary’nin şimdiki stantları paralelinde düzenlediği konuşma serisi 23 Mart’ta başlıyor.

Gölcük Belediyesi; “Ramazan Ayı Çocuk Şenliği” aktiflikleri Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı’nda başladı. Hacivat, Karagöz, Kavuklu, Pişekar ve çocuk etkinliklerinin yer aldığı interaktif ve gölge tiyatro oyunları ile hem yetişkinler hem de çocuklar klâsik Ramazan akşamı atmosferini doyasıya yaşayarak, eğlendiler.