featured

Yaz Gelirken, Güneş Panellerinizi Temizlediniz Mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş panellerinin paklığı ne derecede kıymetli ?Güneş panellerinin temizliğinin verimliliğe bir yararı var mı? Güneş gücünden en fazla yararlandığımız yaz aylarında güç verimliliğinizi arttırmak ve yardım almadan kendi başımıza sistemimizi nasıl temizleriz? Bütün bunların yanıtı yazımızda sizleri bekliyor.

İşte detaylar…

Güneş panelleri gücünü güneşten aldığını biliyoruz. Bunun doğal sonucu olarak ise güneş panellerinin paklığı verimlilik açısından çok kıymetli bir yer tutuyor. Pekala güneş panelleri paklığı nasıl yapılır? Güneş panellerini temizlerken nelere dikkat etmeliyiz ? Yol haritası neler ? Yazımızda siz kıymetli okurlarımıza bu adımlardan bahsedeceğiz.

Panellerimizi Nasıl Temizleriz?

  1. Öncelikle paklığa başlamadan evvel güç sistemimizi devre dışı bırakmalıyız
  2. Bir tarafı kumaş öbür tarafı silecek olan uzun bir sopa alın
  3. Mümkünse özel yağlı solüsyonlu deterjanla birlikte silin
  4. Bol ve yeteri kadar basınçlı su ile durulayın.

Güneş Panellerini Temizlerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Güneş paneliniz çatınızda bulunuyorsa bütün güvenlik tedbirlerini aldığınızdan emin olun.
  2. Temizlik için en yeterli vakit sabah saatleridir zira öğlenden sonra geç saatler bulutlu olma ihtimali yüksektir. Bundan ötürü suyun çabuk buharlaşması lekelenme riskini en aza indirecektir.

Yol Haritası

  1. Panelleriniz kuruysa, gevşek olan materyallerinizi kaldırın.
  2. Sert ve aşındırıcı gereçler kullanmayın zira camınıza ziyan verecektir.
  3. Camlarınıza ziyan vermemeye ihtimam gösterin zira oluşacak çatlak ve çizikler güç verimliliğinizi önemli oranda etkileyecektir.

Tüm bu talimatlar sonucunda güneş panelleriniz bahar paklığına hazır olacak. Sonrasında da güç verimliliğinizin zaten arttığını göreceksiniz. bu yol haritamızda belirttiğimiz talimatları karavanınız ya da küçük ölçekli iş yerleriniz içinde uygulayabilirsiniz. Bu durum sizi hem maddi bir götürüden kurtaracak hem de daha fazla randıman elde ettiğiniz için paranız cebinizde kalacaktır.

Bu yazımızda yapmamız gereken en kıymetli çıkarımlardan birisi ek olarak masraf yapmadan güneş panellerinin paklığını sağlamak oldu. Bu durumun esas nedenlerinden birisi verimlilik temelinin çok ehemmiyet kazandığıdır. Bunun yolu ise az emek, para ve vakit harcatan, panellerin temizliğinden geçiyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz. Güneş paneliniz var mı? Kendinizin temizlemesi mantıklı mı ? Yorumlarda buluşalım.

Yaz Gelirken, Güneş Panellerinizi Temizlediniz Mi?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir