featured

Yerli otomobil Togg, ıslak zeminde Porsche ile kapıştı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin yerli arabası Togg, geçtiğimiz ay fabrikadan çıkarak yollara indi. Farklı renkleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere birçok bakan, belediye liderinin yanı sıra satın alma hakkı kazanan vatandaşlara da teslim edilen Togg, büyük ilgi görüyor.

PORSCHE’A FARK ATTI

Başarısı ve özellikleriyle birçok otomobil tutkunundan tam not alan Togg, bu kere de ıslak tabanda Porsche Panamera ile kapıştı. 100 kilometreye 7 saniyede çıkmayı başaran Togg’un kalkış anında Porsche’a büyük bir fark atması dikkat çekti.

MENZİL KONUSUNDA İDDİALI

Türkiye otomotiv pazarında C-SUV segmentinde Çin, Güney Kore ve Avrupalı markaların modelleri satılıyor. Bunlar ortasında T10X bilhassa menzili ve fiyatıyla öne çıkıyor. T10X’in fiyatları, V1 RWD Standart Menzil (314 km) 953 bin TL, V2 RWD Standart Menzil (314 km) 1 milyon 55 bin TL ve V2 RWD Uzun Menzil (523 km) 1 milyon 215 bin TL olarak belirlendi.

T10X’in rakiplerine bakıldığında ise Güney Kore’ye ilişkin bir markanın tıpkı segmentteki modeli, Türkiye’de 460 kilometre (km) menzil ve 1 milyon 399 bin TL liste fiyatıyla alıcı buluyor. Elektrikli arabalarda satın alma tercihini belirleyen ögelerden biri de şarj mühletleri olarak kabul ediliyor. T10X’e ait açıklanan datalar, Türkiye’nin “akıllı cihazının” bu mevzuda da rakipleri ortasında savlı olduğunu ortaya koyuyor.

Yerli otomobil Togg, ıslak zeminde Porsche ile kapıştı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir