featured

Yıldızlar basketbol bölge şampiyonası sona erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erzurum‘un mesken sahipliğinde yapılan 3×3 Yıldızlar Basketbol Bölge Şampiyonası sona erdi. Sabancı Ortaokulu ile Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları ve Özel Güneş toplam dört grupla Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

2022-2023 Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Erzurum GSİM Okul Sporları Şube Müdürlüğü ile Basketbol Vilayet Temsilciliği’nin mesken sahipliğinde yapılan Yıldızlar 3×3 Basketbol Şampiyonası sona erdi.

3-5 Mayıs 2023 tarihleri ortasında Erzurum Spor salonunda yapılan 3×3 yıldız Erkekler ve Kızlar Basketbol Küme karşılaşmaları sekiz kız üç erkek kadrosunun iştirakiyle yapıldı. Birinci dörde giren gruplar bu ayın sonunda İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Atauni Vakıf Okulları, Özel Güneş ve Sabancı farkı

Müsabakalar sonunda Erzurum ekiplerinin zaferiyle sonuçlandı. Erkek ve kızlarda Sabancı Ortaokulu, Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları ve Özel Güneş Ortaokulu iki grubuyla da Türkiye Şampiyonası’nda vilayetimizi temsil etme hakkı kazandı. Türkiye Finallerine katılma hakkı elde eden öbür gruplar da Ordu ve Ünye’nin ekipleri oldu. Nefesleri kesen 3×3 Basketbol karşılaşmalarında Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları, Özel Güneş Okulları ile Sabancı Ortaokulu adeta gösteri yaparak daha şimdiden hem Atletizm Vilayet Temsilciliğini umutlandırırken, rakiplerine de gözdağı verdi.

Sabancı Ortaokulu, Özel Güneş ve Özel Vakıf Okulları’nın Türkiye finallerine yükselmesi, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Yakutiye İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, GSİM ile basketbol severleri memnun etti.

Türkiye Finallerine Yükseldiler

Erzurum Sabancı Ortaokulu kızlarda küme birincisi olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazanandı. Atatürk Üniversitesi Özel Güneş Okulları ikinci olarak Türkiye finallerine yükseldi. Erkeklerde ise Özel Güneş ile Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları birinci ikiyi paylaşarak Türkiye finallerine katılma vizesini aldı. Erzurum Basketbol Vilayet Temsilcisi Cem Culfa, toplam 7 grubun Türkiye finallerine katıldığını tabir etti.

Culfa, Sabancı Ortaokulu Müdürü İhsan Akpınar, Müdür Yardımcısı Gökmen Şaki ile Vücut Eğitimi Öğretmenleri Bahadır Mazlumoğlu, H. İbrahim Karakaş, antrenörler Ebru Yurtoğlu Çağlayan ile Özel Güneş Antrenörleri Volkan Selçuk, Şermin Bozoğlu ve Melih Tekin Cinisoğlu ile Özel Vakıf Okulları Antrenörleri Ufuk Can Laloğlu, Hamza Çullu ve okul idarelerine teşekkür etti.

Basketbol Vilayet Temsilcisi Cem Culfa, “Bize takviye olan Ulusal Eğitim Vilayet Müdürümüz Salih Kaygusuz, Yakutiye İlçe Müdürümüz Cihan Kıvanç, GSİM Müdürümüz Birdal Öztürk ile Spor Hizmetleri Müdürümüz Ahmet Çelebi ve Okul Sporları Şube Müdürümüz Yaşar Elen ile üç okulumuzun yöneticilerine teşekkür ederiz” dedi. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor
Yıldızlar basketbol bölge şampiyonası sona erdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir