featured

Yunanistan’da aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurumları tatile çıktı, paket servis durduruldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kavurucu sıcakların yaşandığı Yunanistan’da birçok kurum ve kuruluşun çalışmaları durduruldu. Özel dal ve kamuda çalışanlara uzaktan çalışması tavsiye edilirken, konutlara paket servis de öğle saatlerinde durduruldu.

Yunanistan’da çok sıcaklar nedeniyle birçok kurum ve kuruluşun çalışması askıya alındı. Hava sıcaklıklarının 43 dereceyi bulduğu başşehir Atina’da tarihi Akropolis’in 12.00-17.00 saatlerinde ziyarete kapatılmasına karar verildi.

ÖĞLE SAATLERİNDE KONUTLARA PAKET SERVİSİ DURDURULDU

Çalışma Bakanlığının kararıyla özel dal ve kamuda çalışanları korumak gayesiyle önlem olarak uzaktan çalışma tavsiye edildi. Meskenlere paket servis hizmeti ise çok sıcaklar nedeniyle 12.00-17.00 saatlerinde durduruldu.

SICAKLIK 44 DERECEYE KADAR ÇIKACAK

Birçok kamu kurum ve kuruluşunda bugünkü randevular diğer tarihe ertelenirken; birden fazla kurum ve kuruluşta işe geliş ve dönüş saatleri esnetildi. Meteoroloji Dairesinin datalarına nazaran, “CLEON” ismi verilen ve tüm ülkede hakim olacak sıcak hava dalgası nedeniyle başşehir Atina’da sıcaklık 43 dereceye kadar yükselirken, cumartesi günü ise sıcaklığın 44 dereceye ulaşması bekleniyor.

Kaynak: AA / Derya Gülnaz Özcan – Aktüel
Yunanistan’da aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurumları tatile çıktı, paket servis durduruldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir