featured

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) için beklenen değişiklik: 2 kat öde, 2 kat al

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçerisinde bulunduğumuz 2023 yılının başlarında (6 Şubat tarihinde) Güneydoğu Anadolu bölgesinde 11 ili etkileyen ve on binlerce insanın ölmesine, 1 milyona yakın kişinin de yaralanmasına ve uzuv kaybetmesine neden olan şiddetli sarsıntılar meydana geldi. Bu afetten 3 ay sonra Zarurî Zelzele Sigortası (DASK) için beklenen değişiklik yapıldı.

Zorunlu Zelzele Sigortası (DASK) primleri 2 katına çıkıyor: Birinci yıl devletten!

Bugün Hürriyet tarafından yayımlanan Noyan Doğan’ın haberine nazaran, Mecburî Zelzele Sigortası (DASK) için yeni düzenleme kapıda. Artık DASK için ödenen primler de muhtemel bir afette alınacak teminat fiyatı da iki katına çıkıyor.

Örneğin, yeni düzenlemeyle birlikte 100 m² büyüklüğündeki bir konut için 708 TL prim alınırken bu meblağ 1.416 TL’ye yükselecek. Bu durumun âlâ yanı ise iki katlık artışın teminata da yansıyacak olması. Çünkü ortalama 300 bin TL düzeyinin üzerinde olan teminat fiyatı 600 bin TL üzerine çıkacak.

Ayrıca tekrar 100 m² büyüklüğündeki bir konut için en yüksek teminat fiyatı da mevcutta 640 bin TL biçimindeyken yeni düzenlemeyle birlikte 1 milyon 280 bin TL’ye yükselecek.

Haber güncelleniyor…

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) için beklenen değişiklik: 2 kat öde, 2 kat al

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir